Haber

İddia: Eski bakan İYİ Parti’ye katıldı

Bir dönem TBMM Başkanlık Divan Başkanlığı, TBMM Komisyon Başkanlığı ve Tarım, Orman ve Köyişleri ile Maliye Bakanlığı görevlerinde bulunan Lütfullah Kayalar, DÜZGÜN Partisi’ne katılacağını iddia etti.

İsmail Küçükkaya, Halk TV’de yayınlanan Yeni Bir Sabah programında Kayalar’ın DÜZGÜN Partisi’ne katılacağını duyurdu. Küçükkaya, “Merkez sağın önemli isimlerinden biri. Yakın siyasi tarihinde adından çok söz ettirdi. Bir sabah programında konuştuk, ülkeye bakışını anlattı. Kemal Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı olmalı, parlamenter demokratik sistemin altını çiziyordu.
Kayalar, Meral Akşener’in davetini kabul etti. Bugün Meral Akşener rozet takacak” dedi.

Lütfullah Kayalar kimdir?

1983 yılında Anavatan Partisi Ankara il teşkilatının kurucusu olarak siyasete girdi ve Yozgat Milletvekili seçildi. XVII., XVIII., XIX., XX. ve XXI. Dönem Yozgat Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Murahhas Üyeliği, TBMM KİT Komisyonu Başkanlığı, Tarım, Orman ve Köyişleri ve Maliye Bakanlıkları görevlerinde bulundu. AGİT Parlamenterler Meclisi Türkiye Kümesi üyesiydi. 2007 Genel Seçimlerinde CHP’den aday olmasına rağmen seçilemedi. 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde Yozgat’tan bağımsız milletvekili adayı oldu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu