Haber

Kırklareli Valisi Birol Ekici, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kırklareli Valisi Birol Ekici, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Ekici, TBMM’nin açılışının 103. yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın büyük bir gurur ve coşkuyla kutlandığını bildirdi.

23 Nisan’ın çocuklara armağan edilmesinin, Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceğin teminatı olan çocuklara verdiği değer, inanç ve inancın bir göstergesi olduğunu ifade eden Ekiç, şunları kaydetti:

Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde ‘Milletin azim ve kararlılığı yine milletin azim ve kararlılığını kurtaracaktır’ düsturuyla yürütülen bağımsızlık mücadelesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla nihai hedefine ulaşmıştır. Vatanın kurtuluşu ve Cumhuriyetin ilanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk milli iradenin tecellisidir.Türkiye Büyük Millet Meclisi yani Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı günü milletimize hediye etmiştir. geleceğimizin çocukları.

Egemenliğimizin teminatı en kıymetlilerimiz evlatlarımız bu cennet vatanın hem sahibi hem de emanetçisisiniz. Geleceğimiz sizlerin omuzlarında yükselecek, milli ruh sizlerle yaşamaya devam edecek. Tarihimizi bilerek, okuyarak ve anlayarak, değerlerimize ve kültürümüze sahip çıkarak sorumluluklarınızı yerine getireceksiniz.

Sizlerle var olan bu ülkede birlik, beraberlik, milli egemenlik ve bağımsızlığımız yine sizler tarafından korunacak ve yaşatılacaktır. Ülkemizi aydınlık yarınlara taşımak için yapacağınız tüm çalışmalarda yanınızda olacağız ve her zaman yanınızda olacağız. Bu bayram sizler için bir bayram, milletimiz için bir gurur günüdür. Sizler Türk milletinin ve devletinin geleceği, sevinci ve umut kaynağısınız.

haber-seydiler.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu