Haber

Rusya-Ukrayna savaşında hayatını kaybedenler Londra’da anıldı

İngiltere’nin başkenti Londra’da Rusya-Ukrayna savaşının birinci yıl dönümü münasebetiyle, savaşta hayatını kaybedenler Londra’daki Ukrayna Büyükelçiliği önünde anıldı ve Ukrayna için takviye gösterisi düzenlendi.

Rusya-Ukrayna savaşının birinci yıl dönümü münasebetiyle Londra’daki Ukrayna Büyükelçiliği önünde toplanan çok sayıda kişi, savaşta hayatını kaybedenler anısına düzenlenen anma törenine katıldı.

Törene katılanlar Ukrayna bayrakları, “Ukraynalı çocukları kurtarın”, “Rusya’yı BM’den çıkarın” ve “Ukraynalıları öldürmeyi bırakın” yazılı pankartlar ve savaş fotoğrafları taşıdı.

Çok sayıda Hristiyan din adamının katıldığı törende savaşta hayatını kaybeden Ukraynalılar anıldı, dualar edildi ve ilahiler söylendi.

Öte yandan Londra’daki Ukrayna Büyükelçiliği önünde St. Volodymyr heykeline savaşta hayatını kaybeden Ukraynalı çocukları temsil eden çok sayıda çelenk ve oyuncak bırakıldı.

“Batı artık Rus tehdidinin farkında”

Törene katılan Ukrayna’nın Londra Büyükelçisi Vadym Prystaiko, Ukraynaca ve İngilizce yaptığı konuşmada, bugünün ülkesinin Rusya’ya karşı verdiği mücadelenin birinci yıl dönümü olduğunu söyledi.

Ülkesine bu çabada destek olan tüm uluslara teşekkür eden Ukrayna Büyükelçisi ise, “Batı artık Rusya’nın tehdidini anladı” dedi. değerlendirmesini yaptı.

Londra’daki Ukrayna Büyükelçiliği önünde düzenlenen törenin ardından grup, aynı cadde üzerinde bulunan Londra’daki Rusya Büyükelçiliği’ne yürüdü.

Çoğunluğu Ukraynalılardan oluşan grup, büyükelçilik önünde Rusya aleyhine sloganlar attı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu