Haber

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı: Batı dünya haritasından silinecek

Rossiya 1 televizyonuna konuşan Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı SergeiRyabkov, “ABD, Moskova’nın kendi hakikatini her koşulda savunma kararlılığını anlamalı. Bugün sadece Washington’da değil, diğer Batılı başkentlerde de ‘nasıl’ belirleyenler, Rusya’nın hayallerinde dünya haritasından silinmesini istiyorlar, ama Rusya’nın dünya haritasından silinmesini istiyorlar. bu olmayacak. Bizden daha hızlı yok olacaklar.”söz konusu.

Ryabkov, Batı’nın, Rusya’nın dünyaya sunduğumuz ve her koşulda kendi gerçeğimizi içeren meseleleri mutlak bir biçimde savunma kararlılığını anlaması gerektiğini kaydetti.

Ryabkov, Yeni Stratejik Silahların Azaltılması Anlaşması’na (START) katılımını askıya alma kararının Rusya’yı nükleer savaşa yaklaştırmadığını kaydetti.

DÜNYAYI NÜKLEER SAVAŞA DAHA YAKLAŞTIRIYORLAR

Ryabkov, “Pervasızca, son derece yıkıcı bir şekilde, sorumsuzca gerilimi tırmandırmaya devam edenler, el kaldıranlar, durumu tırmandıranlar dünyayı nükleer savaşa yaklaştırabilirler. Bunlar ABD ve yandaşlarıdır. Dünyayı bu hale getirenler bunlardır.” Böyle bir felaketin eşiğinde Amerikalılar bu tür politikaların tehlikelerine karşı hem kapalı durumda hem kanallardan hem de kamuoyu önünde uyardık.ifadeleri kullandı.

Ryabkov, Yeni Stratejik Silahların Azaltılması Anlaşması’na (START) katılımını askıya alma kararının Rusya’yı nükleer savaşa yaklaştırmadığını kaydetti.
 

KAYNAK: SPUTNİK

haberfelahiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu